Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja pracownicy Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu

Data publikacji 23.09.2017

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak zaprosił do jednostki Panią Ewę z Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu . To dzięki jej działaniu, udało się ochronić oszczędności życia starszej kobiety, którą próbował oszukać fałszywy wnuczek.

Przypomnijmy:  Tydzień temu w chwili, gdy do banku na terenie Inowrocławia dotarła kobieta chcąca wypłacić dużą sumę pieniędzy, natychmiast zadziałała pracownica banku. Podczas rozmowy z seniorką zorientowała się, że ktoś próbuje kobietę oszukać.

To dzięki niej nie doszło do sfinalizowania transakcji na rzecz oszusta. 73-letnia kobieta uchroniła swoje oszczędności.

Tego samego dnia, telefonów o historyjce uzyskania pilnej gotówki od łącznie czternastu osób, odebrał dyżurny policji w Inowrocławiu. Tak usiłował działać fałszywy wnuczek. Rozmówcy nie dali się nabrać na legendę o wypadku drogowym i konieczności wpłaty rzekomej kaucji za opuszczenie aresztu. O telefonach niezwłocznie zaalarmowali policję.

Insp. Marcin Ratajczak wręczył Pani Ewie, list gratulacyjny oraz upominki w podziękowaniu za postawę, która zapobiegła oszustwu.

Komendant pogratulował pracownicy Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu wzorowej, postawy oraz szybkiej reakcji.
- Pani bezinteresowność, czujność kreatywność, świadczą o wysokiej wrażliwości i stanowią wzór godny naśladowania – powiedział komendant.

Policja przypomina!

Warto wiedzieć, że metody stosowane przez oszustów są przez nich modyfikowane i „udoskonalane”. Dlatego trzeba mieć świadomość, jak próbują oni działać.

Policja apeluje! Uważaj na oszustów!  Dzwonią najczęściej do osób starszych, na telefony stacjonarne i zdarza się, że podają się za wnuka, policjanta lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pamiętaj:

1. Nie ufaj osobom podającym się telefonicznie za policjanta, który twierdzi, że prowadzi akcję. O takich sprawach policja czy funkcjonariusze CBŚP nigdy nie informują.
2. Nie przekazuj gotówki osobom, których nie znasz.
3. Gdy ktoś dzwoni w sprawie pieniędzy i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom policję, nr telefonu alarmowego 997 i 112!

Powrót na górę strony