Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził 6 kg marihuany

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci zatrzymali na ekspresowej ósemce 32–latka, u którego w samochodzie znaleźli torbę podróżną z nietypowym ładunkiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli przewożone w dilerkach 6 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 180 tys. złotych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

21 września 2017 roku policjanci z wydziału kryminalnego rawskiej komendy uzyskali informację wskazującą na przewożenie znacznych ilości narkotyków. Jeszcze tego samego dnia ,wraz z patrolem ruchu drogowego przy wsparciu ze strony funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Łodzi, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zaplanowali działania na trasie S-8. Tam zauważyli jadącą z dużą prędkością toyotę land cruiser na rawskich tablicach rejestracyjnych. Na jednej z ulic Rawy pojazd został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się 32-latek, nie notowany wcześniej przez policję rawianin. Za oparciem siedzenia użytkowanej przez niego toyoty policjanci zauważyli dużą torbę podróżną. Przewoził w niej foliowe torby z marihuaną o wadze 6 kilogramów. Narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policjanci znaleźli również i zabezpieczyli pałkę teleskopową.

Idąc dalej tym tropem kryminalni ustali miejsca pobytu 32-latka na terenie Rawy. W garażu, w kanale znaleźli worek, aa w nim 12 dilerek z podejrzaną substancją o łącznej wadze 12 kilogramów, a także dwie wagi elektroniczne. Dodatkowo uwagę policjantów wzbudziła niebieska lampa błyskowa tzw. kogut. W mieszkaniu 32-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne dilerki z białymi kryształkami.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony