Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali takówkarza

Data publikacji 25.09.2017

W nocy na ulicy Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim został zaatakowany taksówkarz. Sprawcy uderzyli kierowcę i wypchnęli go z samochodu, następnie odjechali autem pokrzywdzonego. Po przejechaniu kilkunastu metrów porzucili pojazd, wcześniej wybijając tylną szybę. Czwórka podejrzewanych została zatrzymana w okolicy miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 23 września 2017 roku około godziny 2:30 w nocy. Taksówkarz kierujący oplem vivaro, realizował kurs. Zleceniodawcy prosili o podwożenie do nocnych lokali. Nie mogli zdecydować się gdzie pozostać. Przy kolejnym wskazanym adresie sprawcy zaatakowali kierowcę, pobili go i wypchnęli z auta. Następnie po odjechaniu kilkunastu metrów, wybili tylną szybę i  porzucili uszkodzone auto.

Policjanci po otrzymanej informacji o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie agresorów. Zlokalizowali 4 mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Podejrzewani w wieku 23, 25, 26 i 27 lat zostali zatrzymani. Trójka z nich była pijana. Badanie alkotestem wykazało u 25-latka 2 promile,  u 26 i 27-latka 1 promil alkoholu w organizmie.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienia zarzutów 25-latkowi. Podejrzany usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia przemocą pojazdu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Podejrzany był już w przeszłości notowany. Policjanci ustalają role jakie w tym zdarzenia pełnili pozostali uczestnicy.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony