Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli śmierci młodego człowieka

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci z posterunku w Starej Białej zapobiegli śmierci 25-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który chciał skoczyć z masztu radiowego.

W niedzielę (24.09), około godziny 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał informację, z której wnikało, że w miejscowości Kamionki młody mężczyzna wszedł na maszt radiowy z zamiarem popełnia samobójstwa. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Funkcjonariusze potwierdzili, że na maszcie radiowym znajduje się młody mężczyzna – jak się okazało znany im 25-letni mieszkaniec gminy Stara Biała, który krzyczy, że popełni samobójstwo. Policjanci zabezpieczyli przyległy teren polecając osobom, które zgromadziły się pod masztem, aby odsunęły się i w żaden sposób nie kontaktowały się z desperatem. Kolejnym działaniem była rozmowa funkcjonariuszy z młodym mężczyzną, w celu poznania przyczyn desperackiego kroku oraz nakłonienia go do zejścia z masztu. W wyniku przeprowadzonej rozmowy mężczyzna zszedł z masztu. Po zbadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki szybkiemu działaniu policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej zapobiegli śmierci młodego mężczyzny.

Desperatem zajęła się załoga karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony