Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyła blisko 1 milion złotych

Data publikacji 26.09.2017

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy zatrzymali kobietę, która przez kilka lat okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana przywłaszczała pieniądze, wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia. Kobieta podczas dokonywania transakcji na firmowych rachunkach bankowych wykonywała przelewy środków pieniężnych na swoje prywatne konto. Straty oszacowano na kwotę blisko 1 miliona złotych. Podejrzanej grozić może teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczanie pieniędzy na szkodę jednej z miejscowych firm, w której 39-latka pracowała.

Po otrzymaniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania i realizowali czynności operacyjne, by ustalić okoliczności tego procederu. Ich efektem było zatrzymanie 39-letniej pracownicy jednej z lubińskich spółek, w której kobieta była zatrudniona jako specjalista do spraw finansowych. Dalsze ustalenia policjantów potwierdziły podejrzenia, że kobieta, wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, w okresie ostatnich 10 lat przywłaszczała powierzane jej mienie. Posiadając uprawnienia do dokonywania transakcji na rachunkach bankowych, wykonywała przelewy środków pieniężnych na swoje prywatne konto bankowe. Łącznie straty oszacowano na kwotę blisko miliona złotych.

39-latka przyznała się do popełnienia przestępstw, o które jest podejrzana. Grozić jej może teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych zobowiązań i kar zabezpieczono już m.in. dom i jego wyposażenie, a także dwa samochody o wartości ponad pół miliona złotych.

(KWP we Wrocławiu / jch)

Powrót na górę strony