Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań: Rozbicie gangu wyłudzającego kredyty

Wydział dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, rozbił zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem kredytów w różnych bankach w Poznaniu.

Przestępczy proceder polegał na tym, że jeden z głównych organizatorów grupy założył firmę tylko po to, aby potwierdzać fikcyjne zatrudnienia. Następnie w różnych dzielnicach Poznania poszukiwał osób, które byłyby skłonne wziąć kredyt a za to dostawały 10% od wartości pożyczki. Jedyny warunek był taki, że potencjalni kredytobiorcy musieli być "czyści" w rejestrach bankowych. Wszelkie niezbędne dokumenty, między innymi zaświadczenie o zatrudnieniu dostarczał właściciel firmy.

W grupie przestępczej byli także pośrednicy, którzy za każdą zwerbowaną osobę otrzymywali od 200 do 1000 zł. - w zależności od wysokości wyłudzonego kredytu.

Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 20 do 25 lat, nigdzie nie pracujące, które w kilku bankach wyłudziły co najmniej 100 tys. zł.

Jest to początek sprawy. Planowane są kolejne zatrzymania a straty mogą wynosić około 1 mln zł.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Stare Miasto.

Powrót na górę strony
Polska Policja