Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Prędkość” na włocławskich drogach

Data publikacji 26.09.2017

Włocławscy policjanci przez cały wczorajszy dzień prowadzili działania policyjne pn.”Prędkość”. Posypały się mandaty i to nie tylko za prędkość.

Podczas wczorajszej (25.09.17) akcji "Prędkość" włocławscy policjanci wykorzystywali dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się w miejscach zagrożonych występowaniem dużej ilości wykroczeń drogowych, czy wypadków. Mundurowi, oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszali się kierowcy,  weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie auta oraz wymagane dokumenty.

Kierowcy, którzy naruszyli przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami. Okazało się, że tych nie brakowało. W sumie policjanci z "drogówki" skontrolowali 157 pojazdów. Niestety 91 kierujących zostało ukaranych mandatami, z czego w 52 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości.  Mundurowi podczas akcji sprawdzili również 295 kierowców pod kątem stanu ich trzeźwości. W jednym przypadku okazało się, że kierowca miał prawie 1,3 promila alkoholu!
Oprócz prędkości i stanu trzeźwości policjanci ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów. W 12 przypadkach taka kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie dlatego też, kierowcy muszą mieć świadomość, że włocławscy policjanci będą powtarzać takie działania na drogach miasta i powiatu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.14 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja