Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Inauguracja II edycji „Bezpiecznej kobiety”

Data publikacji 27.09.2017

Kilkadziesiąt pań wzięło wczoraj udział w spotkaniu inaugurującym kurs samoobrony "Bezpieczna kobieta" . W zajęciach, które potrwają do połowy czerwca, panie pod okiem instruktorów, m.in. mistrza świata w judo, będą uczyły się podstawowych technik odpierania ataków. Uczestniczki wezmą też udział w zajęciach z zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego. Jest to już druga edycja tego przedsięwzięcia organizowana w tym roku. Tak samo jak poprzednia edycja, również i ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ udział w kolejnej odsłonie kursu zapowiedziało już 160 kobiet.

W ciągu zaledwie pierwszego dnia od ogłoszenia naboru do II edycji kursu „Bezpiecznej Kobiety” policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie zanotowali kilkadziesiąt zgłoszeń do udziału w tym przedsięwzięciu. Po zakończonej w czerwcu I edycji, wiadomo było że i tym razem nowy kurs będzie cieszył się ogromnym powodzeniem. Zainteresowanie znów przeszło najśmielsze oczekiwania, bowiem ostatecznie chęć udziału w „Bezpiecznej kobiecie” wyraziło 160 kobiet.

Wczoraj po południu na terenie obiektów sportowych VI L.O. w Lublinie odbyła się uroczysta inauguracja II edycji „Bezpiecznej Kobiety”. Otwarcia kursu dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, Pan Waldemar Białowąs – mistrz świata w Judo i prezes klubu Shirokay Judo  oraz policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie.

Organizatorzy przybliżyli paniom, jakie tajniki będą przyswajały na zajęciach przez najbliższe trzy miesiące. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów kobiety będą się uczyć chwytów pozwalających na skuteczne odpieranie ataków   przeciwnika.   Panie wezmą też udział  w zajęciach  zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego. Z kolei policyjni antyterroryści przedstawią zasady postępowania w przypadku ataku terrorystycznego, sposoby uchronienia się przed negatywnymi skutkami innych niebezpiecznych zdarzeń o charakterze masowym oraz w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia z zakresu samoobrony organizowane są już od kilku lat i za każdym razem cieszą się dużą popularnością. Głównym celem akcji jest przede wszystkim wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego, nabycie umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach.

Ponieważ każda kobieta, bez względu na wiek może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa, dlatego udział w kursie  jest doskonałą okazją do tego, aby poznać i nauczyć się podstawowych elementów samoobrony. Pierwszą edycję „Bezpiecznej Kobiety” ukończyło w czerwcu ponad 80 pań. Jak się okazało, poprzedni kurs tak spodobał się paniom, że kilka z nich zapisało się do jego II edycji.

Łącznie w kursach organizowanych z inicjatywy lub przy współudziale Policji dotychczas uczestniczyło kilkaset kobiet.

AK

Powrót na górę strony
Polska Policja