Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 27.09.2017

Zachowanie 35-latka mogło skończyć się tragicznie. Mężczyzna groził, że skoczy z mostu do rzeki. Na szczęście w porę na miejscu znaleźli się policjanci. Po zdarzeniu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Okazało się również, że desperat miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy na jednym z mostów w Świdnicy. Kiedy funkcjonariusze ogniwa patrolowo - interwencyjnego patrolowali ulice miasta, zauważyli na moście mężczyznę, który stał po drugiej stronie barierek ochronnych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i nawiązali rozmowę z desperatem pomimo jego wcześniejszego sprzeciwu. Na miejscu zjawili się także policjanci dyżurującej grupy dochodzeniowo - śledczej, którzy prowadzili z mężczyzną dalsze negocjacje.

W pewnym momencie mężczyzna przeszedł przez barierki i wrócił na chodnik, po czym ponownie znalazł się po drugiej stronie. Widząc to policjanci natychmiast chwycili mężczyznę i wciągnęli go w bezpieczne miejsce.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Dodatkowo okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. Dzięki opanowaniu, doświadczeniu oraz szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów nie doszło do nieszczęścia.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony