Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczają dopalacze

Data publikacji 27.09.2017

Kolejny cios w dopalaczowy proceder wymierzyli funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową. Dzięki ich zaangażowaniu na rynek nie trafi blisko 3 tysięcy opakowań z zawartością prawdopodobnie dopalaczy.

Wszelkie informacje o tym, że w Radomiu rozprowadzane są dopalacze, skrupulatnie weryfikują policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze prowadzą czynności operacyjne i procesowe, których wynikiem są zatrzymania osób mogących mieć związek z tym procederem. Zwalczając handel środkami odurzającymi Policja współpracuje także z Państwową Inspekcją Sanitarną. Każda informacja wpływająca do Policji o miejscach, w których może być prowadzona sprzedaż dopalaczy jest dokładnie sprawdzana. Policjanci regularnie asystują pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy kontrolach punktów sprzedaży dopalaczy oraz zabezpieczeniu podejrzanych specyfików, które następnie są poddawane szczegółowym badaniom.

W ostatnich dniach funkcjonariusze asystowali pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej i sprawdzili dwa punkty na terenie miasta i zabezpieczyli blisko 3 tysiące opakowań z zawartością różnych substancji, prawdopodobnie dopalaczy. W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń uwagę funkcjonariuszy zwróciła butla gazowa. Policjanci dokładnie ją sprawdzili i szybko okazało się, że jest wypełniona dopalaczami.

Podczas tych kontroli zabezpieczono ok. 3 tysięcy fabrycznie zapakowanych woreczków, które trafiły do badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali i przesłuchali także dwóch mężczyzn, 23-latka z Chorzowa oraz 40-latka z Bytomia.

Aktualnie trwa sprawdzanie i ustalanie zawartosci zabezpieczonych substancji. Jeżeli specjalistyczne badania potwierdzą, że mamy do czynienia z narkotykam to zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

 

Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony