Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złotoryjscy policjanci tryumfowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich

Data publikacji 28.09.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zwyciężyli drużynowo w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” podczas XI Międzynarodowego Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty czeskiego miasta Blansko. W zawodach uczestniczyło ponad 20 drużyn m.in. z Czech, Polski i Słowacji.

Turniej odbył się 21 września br. w czeskim mieście Blansko. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny policjantów z Czech oraz gościnnie drużyny reprezentacji Policji polskiej i słowackiej.

Zawody te miały charakter współzawodnictwa i rozgrywane były w ramach doskonalenia zawodowego, a ich głównym celem było podnoszenie policyjnych umiejętności związanych ze sprawnym, szybkim i bezpiecznym posługiwaniem się bronią palną w różnych sytuacjach oraz warunkach.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach, podczas których każdy oddał około 200 strzałów m.in. strzelając do tarcz imitujących napastnika kryjącego się za zakładnikiem lub przeszkodą, zainstalowanych na pozycjach stałych i ruchomych.

Po zsumowaniu czasów i podliczeniu punktów na I miejscu w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” uplasowała się reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w składzie:

mł. insp. Artur Błoński,
st. asp. Łukasz Torchalski,
st. asp. Paweł Kordiuk.

Był to już 9 start złotoryjskich funkcjonariuszy w tych zawodach, którzy zwyciężając w tegorocznym turnieju powtórzyli sukces sprzed 3 lat.

Serdecznie gratulujemy!

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Złotoryjscy policjanci tryumfowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich
  • Złotoryjscy policjanci tryumfowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich
Powrót na górę strony
Polska Policja