Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni na każdym kroku

Data publikacji 28.09.2017

Jak nie dać się przestępcom działającym „na wnuczka” i „na policjant” czy jak zareagować na telefon od oszusta – na te i inne pytania odpowiadali seniorzy w konkursie wiedzy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni na scenie głównej podczas Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. Wszystko po to, by nasi seniorzy byli bezpieczni.

Opolscy policjanci by dotrzeć do jak największej grupy seniorów działają na wielu płaszczyznach. W profilaktykę zaangażowani są dzielnicowi, którzy w bezpośrednich rozmowach z ludźmi przestrzegają, apelują o rozwagę i edukują jak uchronić się przed oszustwami działającymi metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Policjanci uczestniczą także w zebraniach wspólnot mieszkaniowych, współpracują z zarządcami spółdzielni, biorą udział w dyskusjach w klubach seniora. Kolejną inicjatywą są konkursy aktywizujące seniorów.

Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Opolu oraz profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Opolu w ramach konsultacji społecznych Urzędu Miasta Opola przeprowadzili test wiedzy dla seniorów pn. „Bezpieczeństwo zależy także ode mnie!”. W konkursie udział wzięło 27 osób, spośród których wyłoniono 7 laureatów. Test wiedzy, składał się z 25 pytań związanych z bezpieczeństwem.  Tematyka pytań dotyczyła zagrożeń związanych z oszustwami – zwłaszcza metodą „na wnuczka” i „na policjanta” – których ofiarami są ludzie starsi, a także ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Test podsumowany został 24 września 2017 r. podczas Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. Na scenie głównej zaproszeni laureaci odebrali od policjantów Komisariatu I Policji w Opolu nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Opola. Policjanci po raz kolejny wykorzystali okazję i zwrócili się z apelem do mieszkańców przestrzegając ich przed oszustami. Zaapelowali o współpracę i przeciwdziałanie oszustom zgodnie z hasłem „Bezpieczeństwo zależy także ode mnie!”.

 

  • Bezpieczeństwo zależy także od nas
  • Bezpieczeństwo zależy także od nas
  • Bezpieczeństwo zależy także od nas
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja