Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bo każdy chce żyć bezpiecznie

Data publikacji 29.09.2017

W Namysłowie odbyło się seminarium „Bezpiecznie - chce się żyć”. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście naszego przedstawiciela, który podsumował zagrożenia na drogach powiatu. Funkcjonariusz mówił o tym jak należy prawidłowo korzystać z dróg oraz o tym , jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Dzięki takim spotkaniom i działaniom profilaktycznym wspólnie przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa, co niewątpliwie wpływa na poprawę sytuacji na naszych drogach.

Od 11 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Policją realizuje programy prewencyjne. Wszystko po to, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – Chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni”, „Mistrzowie w pasach” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski.

28 września na zaproszenie Fundacji Krajowego Centrum BRD przedstawiciel namysłowskiej policji wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Namysłowa. Wydarzenie było doskonałą okazją do omówienia aktualnych zagrożeń na namysłowskich drogach oraz do propagowania prawidłowych zachowań wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania widzowie obejrzeli film pokazujący konsekwencje wypadków drogowych, a następnie wysłuchali wykładu na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

W swoim wystąpieniu policjant omówił zachowanie na drogach  kierujących samochodami i pieszych. Podróżującym samochodem przypomniał o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i montażu fotelików dla dzieci oraz jak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym. Wśród pieszych propagował noszenie elementów odblaskowych nie tylko obowiązkowo po zmroku, ale zawsze gdy czujemy, że mogą one uchronić nas przed wypadkiem. Celem takich spotkań jest podnoszenie w społeczeństwie wiedzy o prawidłowym korzystaniu z dróg i propagowanie używania elementów odblaskowych, a poprzez to ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Na zakończenie wydarzenia miłym akcentem był koncert zespołu De Mono, nie pierwszy raz włączającego się w promowanie bezpieczeństwa na drogach.

  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
Powrót na górę strony