Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 osobom przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji

Data publikacji 29.09.2017

Nowotarscy funkcjonariusze dokonali zatrzymania mieszkańców Nowego Targu, którzy w trakcie interwencji dokonali naruszenia nietykalności cielesnej i kierowali groźby wobec interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło 25 września 2017 roku po godzinie 17:00 w Nowym Targu na osiedlu Topolowym. Funkcjonariusze nowotarskiej komendy podjęli interwencję wobec kilkuosobowej grupy, która według zgłoszenia spożywała alkohol i paliła narkotyki. W trakcie legitymowania mężczyźni stali się agresywni wobec policjantów. Chuligani znieważyli mundurowych, naruszyli ich nietykalność cielesną, kierowali również groźby pod ich adresem.

Z uwagi na dynamicznie zmieniający się przebieg interwencji i agresywne zachowania całej grupy patrol wezwał wsparcie. Policjanci podjęli także decyzję o zatrzymaniu najbardziej agresywnego mężczyzny. W trakcie zatrzymywania tego 23-latka, koledzy podjęli próbę jego odbicia. Doszło do przepychanek między policjantami, a agresorami. Interweniujący policjanci użyli w stosunku do zatrzymanych środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, pałki, kajdanek i tasera. W wyniku czego zatrzymanych zostało 5 mieszkańców Nowego Targu w wieku od 20 do 32 lat, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Dwie kolejne osoby, które brały udział w zajściu zostały zatrzymane 26 września 2017 roku.

W toku przesłuchań wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia, wyrazili skruchę i chęć dobrowolnego poddania się karze.

Wobec najbardziej agresywnego 23 latka Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek nowotarskiej prokuratury zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Pozostali zatrzymani otrzymali środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów policyjnych.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony