Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II bieg pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

W Markach odbyła się druga edycja biegu poświęconego Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Swój udział w wydarzeniu zaakcentowało również Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Przybyli uczestnicy i widzowie mogli m. in. zapoznać się z wystawą poświęconą policjantom II RP walczącym w szeregach Armii Krajowej.

W minioną sobotę w Markach odbył się Bieg pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Mariusz Błaszczak, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Pan Jarosław Szarek oraz córka rotmistrza Pani Zofia Pilecka-Optułowicz.

W biegu uczestniczyło ponad 500 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Do wieku sportowców organizatorzy przewidzieli różne dystanse do pokonania. Wydarzenie to było doskonałą okazją do zaprezentowania wystawy przygotowanej przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP – „Funkcjonariusze Policji Państwowej – Cichociemni Żołnierze Armii Krajowej”. Widzowie mogli dowiedzieć się o początkach funkcjonowania naszej formacji w odrodzonej Ojczyźnie, sfotografować się z policjantami w mundurach z okresu międzywojennego, w których postacie wcieliła się młodzież ze szkoły o „profilu policyjnym” w Wołominie. Dzięki współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej KGP na stoisku wystawowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych oczekiwały kolorowanki, komiksy i modele policyjnych radiowozów do wycięcia z papieru. Starsi otrzymywali numery czasopisma „Policja 997”.

Swój sprzęt prezentowali również policjanci z Komendy Stołeczne Policji. Na teren zawodów przyjechały: mobilny posterunek policji, specjalistyczny ambulans służący do likwidacji skutków wypadków drogowych oraz pojazd warszawskiego oddziału prewencji, którego załoga prezentowała licznym zainteresowanym sprzęt używany podczas działań pododdziałów zwartych policji. 

Po wręczeniu nagród uczestnikom biegu Pan Minister Błaszczak znalazł czas na zwiedzenie naszego stoiska i chwilę rozmowy z wizytującymi je uczestnikami imprezy.

ro na podstawie żródła BHiTP KGP

Powrót na górę strony