Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na XVIII spartakiadzie osób niepełnosprawnych

Mundurowi z mikołowskiej komendy mieli okazję przyglądać się zmaganiom uczestników XVIII Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie. Zabawa była wyjątkowa i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Policjantów reprezentował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra.

Już po raz kolejny mikołowscy stróże prawa włączyli się w organizację spartakiady dla osób niepełnosprawnych. W tym przypadku sama rywalizacja była drugorzędna. Od lat uczestnicy i organizatorzy tej imprezy podkreślają, że ważniejsza jest integracja oraz wspólna, wspaniała zabawa.
 
Uczniowie mikołowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołów Szkół Specjalnych oraz Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu z pomocą uczniów szkół patronackich z Mikołowa i Orzesza stworzyli sportowe zespoły i rywalizowali o puchar Starosty Powiatu Mikołowskiego.
 
Podczas imprezy czterem zespołom (Czerwoni, Zieloni, Niebiescy i Żółci) dopingowała maskotka mikołowskiej policji – sierżant Hektor, który jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcom jednej z konkurecnji zastępca szefa mikołowskich stróżów prawa kom. Dariusz Waligóra wręczył ufundowane przez policję nagrody- mini zestaw bezpieczeństwa: oświetlenie do rowerów wraz z obowiązkowym odblaskiem.
 
To był czas pełen radości, słońca i pięknych emocji dla wszystkich. Cieszymy się, że mogliśmy stać się jego częścią!
 
 
 
ro na podstawie żródła KWP Katowice 
Powrót na górę strony