Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Całonocne poszukiwania 14-latka zakończone sukcesem

Policjanci z Krosna Odrzańskiego wraz z innymi służbami od niedzieli poszukiwali 14-letniego chłopca, który wyszedł z mamą na grzyby w rejonie miejscowości Morsko. Początkowo kobieta poszukiwała syna na własną rękę, jednak gdy nie odniosło to rezultatu, powiadomiła o zaginięciu Policję.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu ogłoszono alarm dla krośnieńskiej Policji. W poszukiwania włączyli się także funkcjonariusze Straży Rybackiej, Pożarnej, Leśnej, Miejskiej oraz Granicznej. Działania były prowadzone przez całą noc. Ponad 60 funkcjonariuszy poszukiwało chłopca. W działania włączyli się również znajomi i rodzina.

Do poszukiwań wykorzystywano także specjalistyczny sprzęt. W nocy niezbędna była kamera termowizyjna. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji także wyszkolonego psa. Funkcjonariusze przeszukiwali okoliczny las, a także drogi. Zadanie dla służb było trudne. Policja miała informację, że z 14-latkiem jest utrudniony kontakt i nie reaguje na wołanie.

Poszukiwania trwały całą noc. W poniedziałkowy poranek (2 października) przed godziną 9 chłopca odnalazł leśniczy. Wezwana ekipa medyków  zajęła się 14-latkiem. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrz.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.96 MB)

Powrót na górę strony