Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Policjanci odzyskali skradzioną koparkę i lawetę

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który włamał się do koparki, a następnie skradł ją z terenu budowy. Aby móc ją przewieźć ukradł lawetę, która stała w pobliżu. Skradzione sprzęty warte były blisko 66 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował zatrzymanego sprawcę na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

25 września br. leszczyńska Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży koparki „Wacker Neuson” oraz lawety o łącznej wartości blisko 66 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść kilka dni wcześniej na terenie budowy drogi S5, w pobliżu Henrykowa.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili, że skradziona maszyna oraz laweta mogą znajdować się na terenie prywatnej posesji w gminie Wschowa. Dojeżdżając do wytypowanego miejsca zobaczyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia mundurowych. Jak się okazało miał ku temu powody. Na terenie jego posesji, a dokładnie w stodole, ukrywał skradzioną maszynę oraz lawetę.

W związku z ustaleniami, policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego. Śledczy ogłosili mu zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

27 września br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej Prokuratury aresztował zatrzymanego sprawcę na okres 3 miesięcy.

Daria Żmuda/ RKG

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.98 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja