Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuskie derby żużlowe pod znakiem bezpieczeństwa

Data publikacji 02.10.2017

Zielonogórscy policjanci kolejną niedzielę przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek zabezpieczali mecz derbowy pomiędzy drużynami z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Tym razem pogoda dopisała, a żużlowe święto przebiegło spokojnie i bezpiecznie pod znakiem sportowej rywalizacji. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń.

Mimo tego, że przed tygodniem (24 września) mecz żużlowy pomiędzy drużynami z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. został odwołany policjanci mieli sporo pracy związanej z zabezpieczeniem imprezy i przejazdem kibiców. Przygotowania do kolejnego zabezpieczenia lubuskich derbów żużlowych były podobne. Po odprawie do służby, policjanci udali się na wyznaczone odcinki i miejsca pełnienia służby. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy czuwało 250 policjantów różnych pionów: służby patrolowej, ruchu drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i policjantów pionu kryminalnego. Działaniami dowodził Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, podinsp. Piotr Fabijański.

Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali drogę dojazdową i wyjazdy z parkingów, a także kierowali ruchem, aby piesi mogli spokojnie i bezpiecznie udać się na mecz. Policyjni przewodnicy z psami służbowymi, antyterroryści i pododdziały zwarte miały za zadanie m.in. bezpiecznie przeprowadzić kibiców gości na stadion. Cała impreza przebiegała bardzo spokojnie, a policjanci odnotowali tylko jeden incydent – ok. godz. 16.45 pracownicy ochrony zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który próbował wejść na teren obiektu przez płot. Mężczyzna został zatrzymany i odwieziony do zielonogórskiej komendy miejskiej Policji. Może odpowiadać za usiłowanie wtargnięcia na teren obiektu sportowego podczas trwania imprezy masowej.


Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony