Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

35 pseudokibiców zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów już usłyszało sądowe wyroki

Data publikacji 03.10.2017

Po tym jak podczas meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Odra Opole, grupa pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina wdarła się bezprawnie na teren stadionu, dolnośląscy policjanci zatrzymali 39 osób. Wobec 35 zatrzymanych sąd orzekł już kary w trybie przyspieszonym. To zakazy wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat oraz kary grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani muszą również pokryć koszty sądowe. Zarzuty wobec 4 pozostałych pseudokibiców będą rozpatrzone przez sąd w trybie zwyczajnym.

Przypomnijmy, że do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło 30 września 2017 roku w Głogowie, podczas meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Pomimo wezwań do jego opuszczenia kierowanych przez służby porządkowe organizatora imprezy, nie opuścili tego miejsca.

W wyniku interwencji policjantów, podjętej na wniosek organizatora imprezy sportowej, zatrzymano 39 pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina - sympatyków drużyny gości. Wobec wszystkich zatrzymanych, skierowano w trybie przyspieszonym do sądu akty oskarżenia za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

35 pseudokibiców już usłyszało w tej sprawie wyrok sądowy: dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych. Zarzuty wobec 4 pozostałych pseudokibiców będą rozpatrzone przez sąd w trybie zwyczajnym.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony