Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość narkotykową i trzy tymczasowe areszty

W ostatnim czasie policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz dzielnicowi z Legionowa zlikwidowali na terenie powiatu dwie plantacje konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 160 krzaków nielegalnej rośliny oraz 940 gramów suszu marihuany. Czterech obywateli Ukrainy w wieku od 18 do 22 lat usłyszało już w prokuraturze zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, a trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Było przed północą, kiedy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji pełniący służbę na terenie Legionowa na ul. Moniuszki zwrócili uwagę na zaparkowanego volkswagena. Osoby stojące przy samochodzie podejrzanie się zachowywały, a jedna z nich na widok przejeżdżających pojazdów ukryła się za autem. Policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn. Byli to trzej obywatele Ukrainy w wieku 18 i 20 lat. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli do środka volkswagena "uderzyła" ich silna woń marihuany. Na tylnym siedzeniu znaleźli 10 krzaków konopi indyjskich. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.  

W wyniku podjętych kolejnych czynności policjanci odkryli na terenie Jabłonny plantację konopi indyjskich, skąd pochodziły krzaki znalezione w volkswagenie. Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli torebkę foliową, a w niej susz roślinny. W domu innego zatrzymanego mężczyzny zostały znalezione kolejne porcje suszu roślinnego. tam policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy -czwartego podejrzanego w tej sprawie.  

Wszyscy mężczyźni zostali dowiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uczestnictwa w przygotowaniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci 940 gramów marihuany poprzez założenie plantacji. Jak ustalili śledczy, konopie zostały zebrane, wysuszone i były przygotowane do sprzedaży.  

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskami o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, do których sąd się przychylił. Za to przestępstwo obywatelom Ukrainy może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Długo nie trzeba było czekać na kolejny sukces policjantów. Już następnego dnia na terenie miasta znaleźli oni kolejną plantację konopi indyjskich. Na jednej z posesji rosło 147 krzewów w różnych fazach wzrostu, które zostały przesłane do dalszych badań. Śledczy ustalą, do kogo należy nielegalna uprawa. Obie sprawy mają charakter rozwojowy. 

Dzięki intensywnej pracy  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz miejscowej prokuratury w minionym kwartale br. Sąd Rejonowy w Legionowie pozbawił wolności 25 osób podejrzanych o różne przestępstwa, stosując wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

ea/ek

  • Policjant na plantacji marihuany
  • Policjantka na plantacji marihuany
  • Ścięte konopie
  • Krzaki konopi zabezpieczone przez policjantów
  • Policjant na plantacji marihuany
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Zabezpieczone konopie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.85 MB)

Powrót na górę strony