Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wysadzić w powietrze swoje mieszkanie

Data publikacji 29.03.2006

Wczoraj około południa dyżurny KPP w Kędzierzynie odebrał zgłoszenie telefoniczne z Referatu Biura Praw Obywatelskich we Wrocławiu, które postawiło go na równe nogi.

Rozmówczyni poinformowała dyżurnego, że jakiś mężczyzna - mieszkaniec Kędzierzyna, oświadczył, że kędzierzyńska Policja uwzięła się na niego, ponieważ ciągle wzywany jest do komendy. Oznajmił również, że jeśli nie przyjedzie do niego Rzecznik Praw Obywatelskich to wysadzi nie tylko budynek, w którym mieszka, ale również Zakłady Azotowe w Kędzierzynie–Koźlu. Powiedział, że pracował w Zakładach Azotowych i potrafi skonstruować bombę.

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce grupę policjantów z przygotowaniem minersko-pirotechnicznym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci zastali w mieszkaniu 53-letniego Ryszarda G., który odkręcił jeden z zaworów palników kuchenki gazowej, wyczuwalna była już wyraźna woń gazu. Zagrożenie dla życia 25 rodzin mieszkających w budynku było realne. Na szczęście policjanci przybyli w sama porę, zakręcili kurek z gazem, a 53-latka zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Powrót na górę strony