Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna drużyna najlepsza w „morderczym” biegu z przeszkodami

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci z Nowej Soli w miniony weekend zmierzyli się z niecodziennym, "morderczym" biegiem terenowym. Pokonali trudną, 6-kilometrową trasę z 38 przeszkodami zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. Uwieńczeniem ciężkiej pracy i wymagających treningów było pokonanie wszystkich rywali i wejście na najwyższy stopnień podium.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie dbają o kondycję. Każdego dnia podczas służby zmagają się z różnymi interwencjami, gdzie muszą wykazywać się dużą sprawnością fizyczną. A temu pomagają treningi sztuk walki, siłownia i bieganie - nierozłączne elementy dnia powszedniego policyjnych sportowców. Gdy dowiedzieli się o organizowanym „morderczym” biegu z przeszkodami, postanowili spróbować i zmierzyć się z innymi sportowcami

Trzech policjantów prewencji z nowosolskiej jednostki w sobotę (30 września) wystartowało w „Morderczym Biegu LOFT Fitness” w Mosinie koło Poznania. Drużyna w składzie: st. post. Krystian Stolarz, st. post. Sebastian Sobol, st. post. Rafał Wawrzusiszyn oraz Rafał Dzioch, który przechodzi właśnie proces rekrutacyjny do Policji najszybciej pokonała 6 km terenowego biegu, w którym organizatorzy przygotowali dla uczestników aż 38 trudnych przeszkód. Było to m.in. wspinanie się po linie, przepłynięcie rzeki, bieg z oponami i workami z piaskiem, nurkowanie w jeziorze, przerzucanie opon oraz pytania z wiedzy ogólnej w trakcie biegu. W klasyfikacji drużynowej nowosolscy policjanci okazali się bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz nagrody. To efekt końcowy intensywnych przygotowań do zawodów i wymagających treningów. Nowosolscy policjanci chcą się dalej rozwijać sportowo i planują udział w kolejnych, terenowych zawodach.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa w Nowej Soli

foto: Aga Chudzińska

 

Powrót na górę strony