Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zabezpieczyli 1135 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz kilka tysięcy paczek papierosów z przemytu. Wstępnie oszacowane straty z tytułu nieopłaconej akcyzy to 700 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu uzyskali informację, że na terenie powiatu kozienickiego może być przechowywany nielegalny tytoń. Funkcjonariusze ustalili też, że część tytoniu może być przewożona samochodem. Mundurowi weszli na posesję na terenie Grabowa nad Pilicą. W czasie przeszukania samochodu oraz mieszkania znaleźli 1135 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz 3820 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, co mogło świadczyć o ich przemycie zza wschodniej granicy RP. Zabezpieczono także maszynę do cięcia tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 36 do 41 lat.

Mężczyzn osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dalsze postępowanie w sprawię będą prowadzić policjanci z Kozienic. Będą m.in. ustalać jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiał tytoń oraz papierosy z przemytu.

Zatrzymanym grozi teraz do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony