Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł z bronią do serwisu AGD i ukradł mienie – został zatrzymany przez policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany

Data publikacji 05.10.2017

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry, a podejrzanemu o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym w serwisów sprzętu gospodarstwa domowego. Zamaskowany napastnik zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i oddał w kierunku jednego z mężczyzn strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tys. zł. Został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło 30 września br. około godz. 13.00 w Jeleniej Górze w jednym z serwisów AGD. 22-latek zamaskowany kominiarką, wtargnął do pomieszczenia firmy, zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i w kierunku jednego z nich oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tys. zł. Były to dwa telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD, dokumenty i gotówka.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 22-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Został on zatrzymany. Okazało się wtedy, że czynu tego dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

22-latek po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony