Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań prowadzonych w ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci mazowieckiej drogówki podsumowali dotychczasowe efekty drugiej edycji kampanii profilaktycznej „KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH”.

Myśl przewodnia kampanii to „Kulturalny i bezpieczny kierowca zachowuje szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest partnerem na drodze”. Akcja jest częścią programu profilaktycznego „B&N czyli - B jak bezpieczny i N jak niechroniony. Działania z „zebrą” prowadzone były od 4 września na ternie całego garnizonu mazowieckiego. Tylko do końca września przeprowadzone zostało 272 przedsięwzięcia, w których partnerowało nam już ponad 10 tys. uczniów i dzieci z mazowieckich szkół i przedszkoli. To prawie dwukrotnie więcej uczestników niż w zeszłorocznej edycji!

Kampania przybierała różne formy. Najczęściej organizowano happeningi w okolicach przejść dla pieszych oraz szkół, podczas których kierowcom wręczano ulotki z przekazem naszej akcji. Dużym powodzeniem cieszyły się również spotkania z policjantami na terenie szkół oraz przedszkoli. Dzieci biorące udział w akcji same przygotowywały transparenty oraz plakaty z wizerunkiem naszej „zebry”, z którymi później wyruszyły w okolice przejść dla pieszych.

Dodatkowo podczas tegorocznej edycji do wszystkich jednostek na terenie garnizonu mazowieckiego trafiło 720 naklejek promujących kampanię, które maja zostać rozdystrybuowane głównie wśród przewoźników świadczących przewóz osób, a w szczególności dzieci. Do tej pory wizerunkiem naszej „zebry” zostały oklejone 292 pojazdy, na terenie garnizonu mazowieckiego.

Relacje z przeprowadzonej kampanii można było śledzić w internecie, między innymi na stronach jednostek Policji, jak również w lokalnych mediach.

 

Autor: mł asp. Ewelina Stróżka

Powrót na górę strony
Polska Policja