Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci wezwani na miejsce interwencji uratowali mężczyznę, który okaleczając się nożem usiłował popełnić samobójstwo. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

5 października br. około godz. 12.00 dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał informację o próbie samobójczej w jednej z wielorodzinnych kamienic przy ulicy Skorupki. Rozmówca nie przekazał dokładnego adresu.

Natychmiast w ten rejon skierowano policjantów. Funkcjonariusze mając dobre rozpoznanie celnie wytypowali lokatora, którego mogło dotyczyć to niepokojące zgłoszenie. Po otwarciu drzwi konkretnego mieszkania zastali w nim zakrwawionego mężczyznę. Desperat  na nadgarstkach miał widoczne ślady świeżych cięć. Niedoszły samobójca na widok policjantów stał się agresywny. Jego zachowanie wskazywało na to, że dalej chce się okaleczać. Funkcjonariusze sprawnie obezwładnili 49-latka uniemożliwiając mu wyjęcie noży z szuflady. Mundurowi niezwłocznie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu służb medycznych tamowali krwotok. Mężczyzna trafił do szpitala.

(KWP Łódź / mg)

Powrót na górę strony