Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w handel "dopalaczami"

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci zlikwidowali nowo powstały punkt z "dopalaczami". Zabezpieczono ponad 2000 opakowań różnego rodzaju niedozwolonych substancji. Handlujący nimi 39-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

2 października br., po godz. 12, tarnowscy policjanci weszli do pomieszczeń po dawnej dyskotece przy ul. Waryńskiego w Tarnowie. Według ich wiedzy w zabytkowym budynku miał się znajdować punkt z "dopalaczami". W czasie przeszukania ponad 300 m2 lokalu użytkowego policjanci odnaleźli prawie 1000 porcji rożnego rodzaju białego proszku oraz zielonego suszu. Wśród zabezpieczonych substancji było także ponad 200 opakowań Pentedronu – (od 2015 roku jest to jeden z produktów objętych Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii). Na miejscu zatrzymano sprzedawcę - 39-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Dodatkowo podczas przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum znaleźli dodatkowo prawie 1000 porcji "dopalaczy" z czego 200 opakowań zawierało Pentedron.

Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania środka odurzającego lub substancji psychotropowej( art.59 ust.2 UoPN ), który to zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie niższą niż 3 lata. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, która skierowała wniosek do tarnowskiego sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Na posiedzeniu tarnowski sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy, a mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie.

Nie jest to jedyna akcja tarnowskiej Policji skierowana przeciwko "dopalaczom" w ostatnim czasie. Tutejsi policjanci we wrześniu br. przeprowadzili przeszukania w dwóch punktach, w którym sprzedawane były "dopalacze". Zabezpieczono ponad 1000 różnego rodzaju białego proszku lub zielonego suszu.

W październiku br. w wyniku kontroli tych punktów zabezpieczono już prawie 3000 tego typu substancji z czego prawie 500 to – Pentedron.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zabezpieczone dopalacze
  • zabezpieczone dopalacze
Powrót na górę strony