Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Zaginiony 16-latek szczęśliwie odnaleziony

Data publikacji 06.10.2017

Szczęśliwie zakończyły sie poszukiwania 16-latka z gminy Wisznice. Wczoraj po południu informację o jego zaginięciu przyjął dyżurny wisznickiego komisariatu. Do poszukiwań poza policjantami włączyli się, strażacy, funkcjonariusze SG oraz okoliczni mieszkańcy. Do ukrywającego się nastolatka doprowadził prowadzących poszukiwania pies tropiący. 16-latek trafił pod opiekę lekarzy.

    Wczoraj późnym popołudniem dyżurny Komisariatu Policji w Wisznicach przyjął zgłoszenie o zaginięciu 16-letniego mieszkańca gminy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że chłopiec po skończonych zajęciach nie powrócił ze szkoły do domu. Rodzina początkowo poszukiwała nastolatka na własną rękę. W kompleksie leśnym w miejscowości Wisznice odnalezione zostały przedmioty należące do zaginionego. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Policjanci sprawdzali wszystkie miejsca i kierunki w których chłopak mógł się oddalić.  Ujawnione zostały kolejne przedmioty należące do 16-latka.

    Z uwagi, iż istniało podejrzenie, że jego zdrowie jest zagrożone do poszukiwań poza policjantami powiatu bialskiego włączyli się również funkcjonariusze SG Sławatycze, ze sprzętem termowizyjnym oraz psem tropiącym, strażacy z OSP Wisznice, Sosnówka, Horodyszcze oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Prowadzone poszukiwania utrudniały opady deszczu oraz zapadający zmrok.

    W trakcie prowadzonych działań, w miejscu, gdzie widziany był nastolatek pies służbowy PSG Sławatycze podjął trop, doprowadzając prowadzących poszukiwania do zaginionego chłopca. Ukrywał się on w złożonych kozłach na rumianek. Z uwagi na podejrzenie, że nastolatek mógł spożyć zagrażającą życiu substancję,  trafił pod opiekę lekarzy.

B. S-P

Powrót na górę strony
Polska Policja