Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież

Data publikacji 06.10.2017

Dochodzeniowiec z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi, będąc w czasie wolnym od służby, rozpoznał mężczyznę podejrzewanego o kradzież sklepową. Po zatrzymaniu 34-latka, z pomocą wezwanych kolegów przewiózł go na komisariat, a następnie przedstawił mu zarzut i przesłuchał w charakterze podejrzanego.

05.10.br. policjant z komisariatu przy ul. Ciesielskiej, zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Do zdarzenia doszło pod koniec miesiąca lipca 2017 roku na ulicy Limanowskiego. Wtedy to, sprawca wraz ze swoją 30-kilkuletnią wspólniczką okradł jedną z łódzkich drogerii na kwotę ponad 8 tys. złotych. Łupem przestępczego duetu padły drogie perfumy. 34-latek został rozpoznany przez funkcjonariusza, który prowadził czynności w jego sprawie. Nieco wcześniej wpadła partnerka zatrzymanego. Tożsamości mężczyzny długo nie udawało się ustalić, pomimo utrwalenia jego wizerunku na jednej z kamer sklepowych. Z tej przyczyny sprawa została umorzona. Jednakże czujny policjant zapamiętał wizerunek sprawcy i w chwili, gdy zobaczył podejrzewanego nie miał wątpliwości, że to właśnie on dopuścił się tego czynu. Jak się okazało zatrzymany, był w przeszłości wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Grozi mu teraz nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony