Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Przekroczył prędkość i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Nagrali go policjanci

Data publikacji 06.10.2017

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie - tak skończyła się interwencja dla kierowcy z powiatu ciechanowskiego, którego styl jazdy doprowadzał do łamania przepisów. Jego niezgodną z przepisami jazdę nagrał wideorejestrator w radiowozie gołdapskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano (06.10). Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, patrolując drogę krajową K-65 w okolicy miejscowości Jabramowo zauważyli pojazd, który jechał ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze pojechali za ciężarówką dokonując pomiarów jej prędkości. Podczas jednego z nich wyświetlacz wykazał, że kierowca skanii na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jedzie z prędkością ponad 90/h. Ponadto mężczyzna w trakcie jazdy stwarzał również zagrożenie na drodze wyprzedzając inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Kierowcą okazał się być 29-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. 

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania a w najbliższych dniach skierują w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie kierowcy.

Policjanci poszukują również kierowcy samochodu osobowego marki audi, widocznego na filmie, a wobec którego kierujący ciężarówką stworzył zagrożenie w ruchu drogowym.

(ab/rj)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.27 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja