Ćwiczenia „WSzW 2017” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia „WSzW 2017”

Data publikacji 06.10.2017

Dziś w naszym województwie po raz kolejny odbyły się praktyczne ćwiczenia dowódczo – sztabowe, w które zaangażowani byli zarówno policjanci Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji w Kielcach jak i wojskowi. Na terenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach działaniom przyglądał się m.in. Zastępca Naczelnika Sztabu KWP w Kielcach podinsp. Grzegorz Majsak, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Kielcach mł. insp. Grzegorz Wieczorek oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie i doskonalenie współdziałania wszystkich zaangażowanych w ćwiczenia służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. Oprócz policjantów i wojskowych w ćwiczeniach wzięli udział policyjni ratownicy medyczni oraz pracownicy ochrony.

Swoje praktyczne umiejętności doskonalili dziś m.in. funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji w Kielcach, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a także kieleccy antyterroryści. Wszyscy od samego początku z zaangażowaniem podchodzili do przydzielonych im zadań, a scenariusz całego przedsięwzięcia nie był łatwy. Wszystko rozgrywało się niezwykle szybko i sprawnie. Prezentowane epizod wymagały dużej skuteczności i operatywności ćwiczących. Wszystko po to, aby sprawdzić w praktyce  przyjęte procedury.

Dzisiejsze działania policjantów polegały m.in. na negocjowaniu, a także obezwładnieniu i przekazaniu napastników, którzy wtargnęli na teren WSzW. Sprawcy wzięli jednego zakładnika i zabarykadowali się w budynków. Funkcjonariusze zabezpieczali również teren przeprowadzanej akcji.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony
Polska Policja