Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Data publikacji 06.10.2017

Podlascy policjanci wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku oraz Służby Ochrony Kolei sprawdzali wczoraj zachowania uczestników ruchu w rejonach przejazdów kolejowych. Wszystko na rzecz kształtowania i utrwalania bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków drogowych związanych z niezachowaniem należytej ostrożności.

Blisko 130 podlaskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku wczoraj, w godzinach 6.00-22.00 kontrolowało zachowania uczestników ruchu w rejonie przejazdów kolejowych na terenie województwa. W trakcie rozmów z kierowcami i pieszymi mundurowi przekazywali informacje o zagrożeniach wynikających z niezachowania ostrożności w rejonach torowisk. Przypominali o obowiązku każdorazowego zatrzymania się przed znakiem „Stop” oraz stosowania się do sygnalizacji świetlnej, znajdującej się przy przejeździe. Okazało się niestety, że nie wszyscy, których funkcjonariusze skontrolowali prawie 600, stosują się do obowiązujących przepisów. Mundurowi ujawnili ogółem 410 wykroczeń, z czego aż 74 polegało na niezatrzymaniu pojazdu przed znakiem STOP. W 344 przypadkach policjanci ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi, zaś w 13 skierowali do sądu wnioski o ich ukaranie. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 kierującego, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Akcje tego typu mają przypominać uczestnikom ruchu drogowego, aby nie lekceważyli znaków drogowych i nie popadali w rutynę narażając bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

 

Powrót na górę strony