Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł ofierze wypadku

Data publikacji 06.10.2017

Będący na urlopie policjant, jadąc drogą wojewódzką nr W-254 zauważył uszkodzony samochód osobowy, który chwilę wcześniej uczestniczył w wypadku drogowym. Zatrzymał się i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie zanim na miejscu pojawiły się służby ratownicze.

Wczoraj (05.10.2017) około godziny 10.30 sierż. szt. Maciej Borkowski, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Barcinie, będąc na urlopie,  jechał swoim samochodem z Barcina do Łabiszyna. W Barcinie Wsi na drodze wojewódzkiej nr W-254 zauważył uszkodzony samochód osobowy marki Skoda, który chwilę wcześniej zderzył się z ciężarówką. Mundurowy szybko zaparkował swoje auto na poboczu i pospieszył do uszkodzonej „osobówki”.  Na miejscu pasażera zastał trzęsącą się kobietę, która uskarżała się na ból głowy i kręgosłupa. Mówiła, że ma mroczki przed oczami oraz, że jej słabo. 

Policjant przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczył kręgosłup pokrzywdzonej przed kolejnymi urazami. Kobieta traciła przytomność, dlatego też mundurowy przez cały czas kontrolował jej funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb ratunkowych. W związku z odniesionymi obrażeniami, konieczne było przetransportowanie rannej helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 
Świadkiem takiego zdarzenia może być każdy z nas, dlatego nie bądźmy obojętni! 

Być może w przyszłości to nasze życie będzie zależeć od tego jak skutecznie i szybko zostanie udzielona nam pomoc. 

Powrót na górę strony