Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowscy policjanci uratowali życie 74-letniej kobiecie

Data publikacji 09.10.2017

Profesjonalnie przeprowadzona przez policjantów akcja ratownicza uratowała życie starszej osobie. Funkcjonariusze z patrolu przywrócili czynności życiowe samotnie mieszkającej kobiecie, która na kilka godzin straciła przytomność.

We wtorek 3 października, około godz. 21:30 w Nowej Jastrząbce (powiat tarnowski) policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum podczas patrolu zostali zatrzymani na drodze przez grupę osób. Ludzie poprosili o natychmiastową interwencję w pobliskim domu, w którym miało najprawdopodobniej dojść do zgonu 74-letniej, samotnie mieszkającej tam kobiety.

Jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej do kobiety przyjechał z Tarnowa jej wnuk. Mężczyzna nie mógł dostać się do domu babci, gdyż nie miał kluczy a drzwi były zamknięte od środka. Zaniepokojony zajrzał przez okno i zobaczył kobietę leżącą na podłodze, bez oznak życia. Wnuk zaczął głośno wzywać pomocy na co zbiegli się przechodnie, którzy następnie zatrzymali jadący radiowóz.

Policjanci zobaczyli przez okno balkonowe, że wewnątrz leży zasiniona kobieta nie dająca znaków życia. Mł. asp. Grzegorz Wieczorek oraz st. sierż. Paweł Jędrys powiadomili o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki i podjęli natychmiast decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po wyważeniu drzwi wspólnie z kolegą z patrolu dotarli do pomieszczenia, gdzie leżała kobieta. Okazało się, że seniorka ma ledwo wyczuwalny puls. Prowadzone przez policjanta czynności ratownicze doprowadziły do przywrócenia akcji oddechowej. Kobieta odzyskała świadomość, którą policjanci utrzymywali do czasu przyjazdu wykwalifikowanej załogi karetki pogotowia ratunkowego. 74-latka została przewieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze.

Policjantom gratulujemy opanowania w trudnej sytuacji oraz w pełni profesjonalnego zachowania na miejscu zdarzenia.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony