Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci też „Kręcą dla Marcina”

Data publikacji 09.10.2017

Przez cały miniony weekend charytatywna sztafeta o zdrowie dla chorego policjanta z Rzeszowa przemierzała Ziemię Lubuską. Policjanci, ale również przedstawiciele innych służb „kręcą” kilometry na rowerach, przekazując sobie żółtą bransoletkę – symbol sztafetowej pałeczki. W poniedziałek mundurowi z Gorzowa Wlkp. przekażą ją swoim zachodniopomorskim kolegom.

Policjanci od dawna pokazują, że nie samą służbą żyje człowiek. Często biorą czynny udział w akcjach charytatywnych, niosąc pomoc potrzebującym. Akcja charytatywna „Kręcimy dla Marcina” jest poświęcona policjantowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Policjanci tworzą specjalną sztafetę – symbol solidarności - przemierzając na rowerach całą Polskę. Zamiast typowej, sztafetowej pałeczki przekazują sobie żółtą bransoletkę – symbol walki z rakiem. W akcji poza policjantami biorą udział także funkcjonariusze służb mundurowych z terenu całego kraju. To ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć pomocy potrzebującym.

Lubuskich stróżów prawa nie mogli zabraknąć w tejakcji. Przez cały miniony weekend, gdy tylko rowerowa sztafeta przekroczyła granicę województwa lubuskiego policjanci „kręcili” kilometry, przesuwając położenie żółtej bransoletki na północ. Wczoraj (8 października) po godz. 17 rowerowa sztafeta dotarła przed budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzisiaj (9 października) ostatnia lubuska zmiana wyruszyła w kierunku Szczecina. Tam, po pokonaniu ponad 100 kilometrów policjanci z Gorzowa Wlkp. przekażą bransoletkę swoim zachodniopomorskim kolegom.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.56 MB)

Powrót na górę strony