Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowscy policjanci zatrzymali parę, która produkowała fałszywe banknoty i puszczała je w obieg

Data publikacji 09.10.2017

Produkowali na domowym sprzęcie elektronicznym polskie banknoty, a następnie wprowadzali je do obiegu na terenie gminy Zakliczyn. Zatrzymani w mieszkaniu mieli przygotowane, podrobione 8 banknotów stuzłotowych oraz 8 banknotów dziesięciozłotowych. Do prokuratury doprowadzono parę, która usłyszała zarzut podrabiania oraz puszczania do obiegu fałszywych, polskich środków płatniczych.

Policjanci prowadzący rozpoznanie w powiecie tarnowskim ustalili, że na terenie gminy Zakliczyn, ktoś wprowadza do biegu fałszywe banknoty. Poczynione na miejscu ustalenia doprowadziły do zatrzymania kobiety i mężczyzny, mieszkańców powiatu tarnowskiego. Przeszukanie w miejscu ich zamieszkania potwierdziło przypuszczenia śledczych. Na domowych urządzeniach typu komputer, drukarka oraz skaner wytwarzali banknoty o nominałach 100 i 10 złotych. W ich domu policjanci zabezpieczyli 8 podrobionych banknotów stuzłotowych oraz 8 podrobionych banknotów dziesięciozłotowych. Dwudziestolatkowie nieświadomi zagrożenia jakie niesie podrabianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy rozprowadzali je na terenie gminy Zakliczyn. Swój proceder rozpoczęli 30 września br., a już 5 października br. zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Policjanci dodatkowo odzyskali wprowadzone już w obieg 6 banknotów 100-złotowych oraz jeden banknot 10-złotowy.

Para została doprowadzona do tarnowskiej prokuratury okręgowej, która zastosowała wobec zatrzymanych środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. O wysokości kary jednak zdecyduje tarnowski sąd. Przestępstwo jakiego dopuścili się zatrzymani określone jest w art. 310§1 i 2 kodeksu karnego oraz artykule 286§ 1 kodeksu karnego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • podrobione banknoty
  • podrobione banknoty
  • podrobione banknoty

Film Tarnowscy policjanci zatrzymali parę, która produkowała fałszywe banknoty 100 i 10 -złotowe i puszczała je w obieg

Pobierz plik Tarnowscy policjanci zatrzymali parę, która produkowała fałszywe banknoty 100 i 10 -złotowe i puszczała je w obieg (format mp4 - rozmiar 22.4 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja