Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tytoń i papierosy bez znaków akcyzy warte ponad 400 tys. złotych nie trafią na rynek

Data publikacji 09.10.2017

Kryminalni z żarskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli blisko pół tony nielegalnej krajanki tytoniu oraz ponad 31 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę posiadał 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna odpowiedzialny za ten proceder został przesłuchany i będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo skarbowe. Wartość celna zabezpieczonej kontrabandy to ponad 400 tysięcy złotych.

W czwartek (5 października) policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wkroczyli na jedną z posesji w przygranicznej Łęknicy. W pomieszczeniach piwnicznych, garażu oraz przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego znaleźli blisko pół tony krajanki tytoniu oraz ponad 31 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, nie oznaczonych ceną detaliczną. Kolejna partia trefnego towaru została zabezpieczona i nie trafi już na rynek. Nielegalne wyroby tytoniowe posiadał 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna został przesłuchany i będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe. Wartość celna kontrabandy to ponad 400 tys. złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka kara grzywny.

To kolejny z sukcesów żarskich policjantów w zwalczaniu przestępczości dotyczącej obrotem tytoniem i papierosów bez polskich znaków akcyzy:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/21278,Nielegalne-papierosy-zabezpieczone.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/21150,Policjanci-z-Zar-zabezpieczyli-nielegalne-papierosy.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/20575,Kontrabanda-nie-trafi-na-rynek-skuteczne-dzialania-zarskich-policjantow.html

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony