Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radzyń Podl.: KMZB skuteczna w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 09.10.2017

W miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu radzyńskiego uprawnienia dziewięciu kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W sześciu przypadkach były to miejsca wskazane jako punkt zagrożony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Łosice, który jechał pojazdem marki Audi z prędkością 122 km/h. Kierowcy za popełnione wykroczenia otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego radzyńskiej komendy w miniony weekend zatrzymali dziewięć uprawnień do kierowania. Powodem było przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierujących pojazdami. W piątek policjanci ujawnili trzech kierujący, którzy niestosowali się do obowiązujących przepisów. W miejscowości Wohyń na ul. Branickiej kierujący samochodem marki Ford Transit przekroczył dopuszczalną prędkości o 52 km/h, w tej samej miejscowości na ul. Kopińskiej kierujący pojazdem marki Audi przekroczył dopuszczalną prędkości o 51 km/h. Obaj kierujący są mieszkańcami powiatu parczewskiego. Kolejny kierowca naruszający przepisy ruchu drogowego został zatrzymany w miejscowości Bezwola Stara Wieś. Tu kierujący samochodem marki Audi przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h.

  

Wczoraj policjanci radzyńskiej drogówki realizując zadania wynikające z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili 6 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze patrolujący drogę K-19 w miejscowości Turów ujawnili 4 kierujących którzy przekroczyli prędkość o 58, 59, 61 i 65 km/h. Następne przekroczenie prędkość ujawnili w miejscowości Biała na drodze K-19. Tu kierujący pojazdem marki Mercedes przekroczył prędkość o 61 km/h.

Rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Łosice, który zatrzymany został do kontroli drogowej w miejscowości Żakowola Radzyńska na drodze K-19. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Audi A6, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h.

  

Wszyscy kierujący utracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także ukarani zostali mandatami karnymi. Poczynania kierowców ujawnione zostały za pomocą radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w  videorejestrator.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną
z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

P.M.

Powrót na górę strony
Polska Policja