Policyjni Biegacze po raz kolejny Mistrzami Polski Służb Mundurowych

6 października w Kokotku pod Lublińcem odbył się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej XXI Bieg o Nóż Komandosa, im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego czyli Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych.W zawodach uczestniczyło blisko 900 biegaczy z wszystkich formacji mundurowych z których zawody ukończyło 763 osób

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, natomiast kobiety na dystansie 5 km. W tych zawodach wszyscy startujący biegną w mundurach i wysokich butach służbowych po bardzo trudnej,wymagajacej ( łąki,leśne dukty,piaszczyste długie podbiegi) trasie.

Nasi policyjni biegacze z Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w składzie: st.sierż. Anna Ficner (KWP Wrocław),st.sierż.Anna Wojtulewicz (KMP Białystok), sierż.Danuta Woszczek (KMP Puławy) i post. Monika Kapera (KPP Złotów). kom.Adam Thiel (KPP Lębork) asp. Paweł Piotraschke (SP Słupsk) ,st.sierz.Jakub Burghard ( KWP Rzeszów) sierż. Szymon Kulka (KPP Gorlice) i sierż. Łukasz Oślizło (KMP Katowice) w doskonały sposób zamknęli bardzo udany sezon 2017. Wygrali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn jak i klasyfikacji drużynowej kobiet, zdobywając po raz trzeci z rzędu dla Policji tytuły Mistrzów Polski Służb Mundurowych ( 2015 i 2016). Wyprzedzili reprezentacje różnych formacji Wojska Polskiego, z Jednostką Wojskową Komandosów , jednostką Agat , na czele, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, BOR i Służby Więziennej.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył sierż.Szymon Kulka (KPP Gorlice).Zawody wygrał po raz trzeci z rzędu na podkreślenie zasługuję fakt,że jest on pierwszym biegaczem w 21 letniej historii Mistrzostw , któremu udała się ta sztuka.

W klasyfikacji generalnej kobiet 2 miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski wywalczyła st. sierż. Anna Ficner (KWP Wrocław ) a miejsce 3 i medal brązowy st.sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białymstok) ,ustępując jedynie szer. Annie Gosk reprezentantce Wojska Polskiego. zwycięzców dekorował gen.bryg.Jerzy Gut

Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w Lekkoatletyce pod kierownictwem insp.Tomasz Kubickiego (KPP Olesno) ,udziałem w Mistrzostwach zakończyła starty w tegorocznym kolejnym bardzo udanym sezonie. Jej członkowie wywalczyli tytuły i medale Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Los Angeles, złoto w Mistrzostwach Europy Masters w Aarhaus w Danii, srebro na drużynowych Mistrzostwach Europy w Lille we Francji, medale w otwartych Mistrzostwach Polski w biegach na różnych dystansach ,zwycięstwa i miejsca na podiach w wielu prestiżowych biegach w kraju i za granicą.

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i kolegom sportowych sukcesów, dziękujęmy za budowanie przez ich pryzmat pozytywnego wizerunku naszej formacji i życzymy na kolejne sezony wytrwałości,zapału dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.

(zam. roKGP na podstawie materiałów insp. T.Kubickiego)