Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życia

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci z Radzynia Podlaskiego uratowali życie 40-latkowi, który próbował popełnić samobójstwo. Policjanci, którzy przybyli na miejsce przez okno zauważyli wiszącego mężczyznę z pętlą na szyi. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia. Mężczyzna pozostaje pod opieką lekarzy. Z kolei stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał, że mieszkaniec miasta chce popełnić samobójstwo. Policjanci szybko odnaleźli młodego mężczyznę, który trafił już pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 09.10.br., około godz. 13:40 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że 40-letni mężczyzna zamknął się w swoim pokoju i chce popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce zgłoszenia skierowany został patrol. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego: st. asp. Marcin Sikora oraz post. Michał Pucyk potwierdzili przekazaną informacje. Przez okno zauważyli wiszącego mężczyznę z pętlą na szyi. Funkcjonariusze w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia natychmiast wyważyli drzwi wejściowe i udaremnili mężczyźnie próbę samobójczą. Mieszkaniec gminy Wohyń trafił do szpitala. Nad jego bezpieczeństwem czuwają teraz lekarze. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

***

Wczoraj wieczorem po godz. 20.00, z oficerem dyżurnym stalowowolskiej komendy skontaktował się policjant z Warszawy, który przekazał informację od Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, że 18-letni mieszkaniec Stalowej Woli napisał na jednym z komunikatorów internetowych, że popełni samobójstwo.

Po tej informacji funkcjonariusze niezwłocznie zaczęli szukać młodego człowieka. Sprawdzenia adresu zamieszkania 18-latka oraz adresów członków rodziny nie przyniosły rezultatów. Policjanci intensywnie poszukiwali desperata patrolując dworce, parki, przystanki autobusowe i inne miejsca.

Mundurowym udało się dodzwonić do 18-latka i przekonać go do spotkania. Funkcjonariusze udali się na teren osiedla Rozwadów, gdzie odnaleźli młodego człowieka. Mężczyzna poinformował policjantów o swoich zamiarach, tłumacząc je trudną sytuację życiową. Ostatecznie 18-latek przyjął pomoc od policjantów. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

(KWP w Lublinie /  KWP w Rzeszowie / mw / mg)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja