Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą m.in. za posiadanie i wytwarzanie narkotyków

Data publikacji 10.10.2017

Krakowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w toku intensywnych czynności ustalili 2 osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze weszli pod wcześniej ustalone adresy i zabezpieczyli prawie 3 kg marihuany, krzewy konopi indyjskich, haszysz, sprzęt do rozdrabniania oraz gotówkę. Mundurowi zatrzymali 31 i 40- latka, którzy teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze KMP w Krakowie podjęli obserwację wcześniej wytypowanego domu jednorodzinnego położonego na krakowskim Bieżanowie. Policjanci przypuszczali, że pod wskazanym adresem zamieszkuje mężczyzna, który związany jest z półświatkiem narkotykowym. Po upewnieniu się, że podejrzewany jest na terenie posesji, policjanci wkroczyli do akcji.

Kryminalni przeszukali teren oraz pomieszczenia należące do 40-letniego krakowianina, w  wyniku czego zabezpieczyli prawie 3 kg marihuany, 5 krzewów konopi indyjskich, kilka gramów haszyszu i młynek do rozdrabniania suszu. Policjanci udali się również do jednej z podkrakowskich miejscowości, gdzie  ww. ma działkę. Na jej terenie znaleźli kolejne 3 krzewy konopi indyjskich. Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzut uprawy oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy . Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia późnym popołudniem policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową udali się pod kolejny będący w ich zainteresowaniu adres. Tym razem było to mieszkanie na jednym z nowohuckich osiedli, zajmowane przez 31-latka. Na miejscu podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponad 70 gramów marihuany oraz haszysz. Policjanci zabezpieczyli również należącą do zatrzymanego krakowianina gotówkę w kwocie ponad 15 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 31-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 6 tys. zł.

(KWP Kraków / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja