Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służbę w mundurze zamienia na... podwodny hokej

Data publikacji 10.10.2017

Hokej na lodzie nikogo nie dziwi, ale pod wodą? Kilkunastu zapaleńców z Bełchatowa założyło klub i zamiast po lodzie toczą krążek ... po dnie basenu. Wśród pasjonatów tej dyscypliny sportu jest policjant pabianickiej drogówki starszy sierżant Wojciech Lalek. Podczas IV Mistrzostw Polski w hokeju podwodnym ze swoją drużyną zdobył trzecie miejsce i brązowy medal.

Bełchatowska drużyna jest jedną z niewielu działających w Polsce i jedyną w województwie łódzkim. Do grona pasjonatów ,,podwodnego” sportu należy starszy sierżant Wojciech Lalek z pabianickiej drogówki. W czasie wolnym od służby policyjny mundur zamienia na kąpielówki, płetwy, maskę i rurkę. – Pływanie jest moją pasją od dzieciństwa. Hokej pod wodą to świetny sport dla każdego, kto potrafi dobrze pływać. Zachęcam młodzież i dorosłych do spróbowania swoich sił w tej bardzo ciekawej dyscyplinie sportu – mówi Wojciech Lalek.

W dniach 7- 8 października wraz ze swoją bełchatowską drużyną „Aquarius” wystartował  w IV Mistrzostwach Polski w hokeju podwodnym. Zawody odbyły się na basenie w Sport Hotelu w Bełchatowie. Wystartowało w nich siedem czołowych drużyn z całej Polski. Podczas mistrzostw zawodnicy grali dwie połowy po 10 minut na głębokości 2 metrów. Gracze w ręku ochranianym silikonową rękawiczką trzymali mały, zakrzywiony kijek, którym usiłowali wbić ważący 1,5 kg krążek do ,,podwodnej” bramki o szerokości 3 metrów. Podczas rozegranych 6 meczy, bełchatowska drużyna zwyciężyła 4 razy. Tym samym gospodarze zajęli III miejsce i zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski w hokeju podwodnym.

(KWP w Łodzi / ig)

  • Podwodny hokej
  • Podwodny hokej
  • Podwodny hokej
Powrót na górę strony