Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólny wysiłek służb doprowadził do szczęśliwego finału poszukiwań

Data publikacji 10.10.2017

Akcja poszukiwawcza policji i straży pożarnej zaginionego 78-letniego mężczyzny zakończyła się sukcesem. Spacerowicz, który stracił orientację w terenie, został odnaleziony w lesie. Cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny.

9 października br. wieczorem zaniepokojona rodzina powiadomiła policjantów z KPP Łódź-Wschód, że 78-letni domownik nie powrócił do domu po spacerze, na który wybrał się około godziny 11.00 i nie ma z nim żadnego kontaktu. Mundurowi natychmiast sprawdzili miejsca, do których starszy mężczyzna mógł się udać, niestety bez rezultatu. Policjanci w trakcie rozpytań ustalili, że zaginiony widziany był w rejonie jednego z duktów leśnych w odległym o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania, co mogło sugerować że mężczyzna stracił orientację w terenie.

Z uwagi na podeszły wiek mężczyzny, niesprzyjające warunki atmosferyczne, które mogły zagrażać jego zdrowiu, a nawet życiu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.insp. Marek Wojtczak ogłosił alarm dla kilkudziesięciu policjantów, którzy niezwłocznie stawili się w jednostce. Do działań poszukiwawczych przyłączyli się również strażacy z KP PSP w Koluszkach oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Andrespol. Do działań poszukiwawczych zadysponowano również przewodnika z policyjnym psem tropiącym oraz Grupę Ratownictwa Specjalistycznego z OSP Jędrzejów z kolejnymi trzema psami ratowniczymi. Siły użyte do poszukiwań oraz osobiste zaangażowanie biorących w nim udział doprowadziły do odnalezienie zaginionego około 1.40 na jednym z leśnych duktów.

Lekarz z przybyłej na miejsce działań karetki pogotowia, stan mężczyzny ocenił na dobry. Mężczyzna przyznał, że stracił orientację. Odnalezionym w wyniku poszukiwań mężczyzną zaopiekowała się zatroskana rodzina.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas spacerów po lesie. Zabierajmy ze sobą telefon komórkowy i nie zapominajmy o naładowaniu jego baterii. Ułatwi on kontakt z policją lub najbliższą rodziną w sytuacji zagubienia lub innego zagrożenia. Warto również używać elementy odblaskowe, które nocą w zaciemnionym lesie zapewne ułatwi służbom szybsze dotarcie z pomocą. Pamiętajmy aby w lasach, których nie znamy poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony