Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca służb i odzyskany nissan za 140 tys. zł

Sprawne i skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o kradzież samochodu. Uciekający nissanem 58-latek w trakcie transgranicznego pościgu uderzył w policyjny radiowóz. Wartość odzyskanego auta to 140 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 października) w godzinach porannych. Dzielnicowi z Rzepina otrzymali komunikat, że samochód marki Nissan na niemieckich numerach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej Straży Granicznej, i ta prowadzi za nim pościg transgraniczny. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli działania zmierzające do zatrzymania wskazanego auta. Kierowca nissana jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, który próbował zablokować mu przejazd. Funkcjonariusze zatrzymali uciekającego kierowcę i zabezpieczyli skradziony samochód.

58-letni kierowca – mieszkaniec powiatu wołomińskiego został zatrzymany do wyjaśnienia w słubickiej komendzie. Chwilę później funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że samochód warty 140 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec. Odzyskany pojazd znajduje się na policyjnym parkingu i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

Opisana sytuacja to kolejny już przypadek udanej interwencji polskich służb. Dzięki właściwej współpracy Policji i Straży Granicznej, koordynowanej przez Centrum ze Świecka, odpowiedzialni za kradzieże za Odrą są zatrzymywani przez służby. To również dowód na to, że strona niemiecka może liczyć na skuteczność polskiej Policji i polegać na sprawnym działaniu.

 

asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony
Polska Policja