Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wodzisławscy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa

Data publikacji 10.10.2017

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Nad jego bezpieczeństwem czuwali policjanci i funkcjonariusze BOR. Prezydent oddał hołd Powstańcom Śląskim oraz spotkał się z samorządowcami i mieszkańcami miasta.

Prezydent RP przyjechał do Wodzisławia Śląskiego na zaproszenie starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki. Pierwszym punktem wizyty było złożenie wieńca pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Następnie prezydent spotkał się samorządowcami, a na wodzisławskim rynku rozmawiał z mieszkańcami.

Przygotowanie i zabezpieczenie wizyty Prezydenta RP wymaga sporego zaangażowania. Rozpoczęło się od rekonesansu przeprowadzonego przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Póżniej rozdzielone zostały zadania. Nad bezpieczeństwem głowy państwa oraz Włodziłsawian czuwało siedemdziesięciu policjantów z miejscowej jednostki, funkcjonariusze oddziałów prewencji z Katowic i Bielska Białej, przewodnicy psów, a także policyjni antyterroryści i pirotechnicy. Choć na spotkanie z Panem Andrzejem Dudą przybyło wielu mieszkańców miasta, to dzięki dobrze przygotowanym i przeprowadzonym działaniom ruch odbywał się płynnie, a wizyta przebiegła spokojnie.

(KWP w Katowicach / dm)

Powrót na górę strony