Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku w Ciechocinku

Data publikacji 11.10.2017

Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału Banku PKO BP w Ciechocinku. A wszystko za to, że dzięki czujności i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy placówki nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Starsza Pani nie straciła 32 tysięcy złotych, a oszust "odszedł z kwitkiem".

Przypomnijmy: 3 października br. do 73-letniej mieszkanki Ciechocinka, pow. aleksandrowski, zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Rzekomy mundurowy powiedział, że prowadzi akcję przeciwko pracownikowi banku, który posiada dane personalne kobiety i może przejąć jej oszczędności. Mężczyzna przekonał seniorkę, aby wypłaciła pieniądze z banku. 73-latka pobrała swoje oszczędności z konta, w sumie 12 tysięcy złotych, o czym poinformowała oszusta, z którym była cały czas w kontakcie telefonicznym. Wtedy rzekomy policjant poprosił kobietę o zaciągnięcie kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Plany oszusta zostały pokrzyżowane przez pracownicę banku. Zorientowała się bowiem, że może to być tzw. metoda na policjanta i wstrzymała procedurę udzielenia kobiecie kredytu i wypłaty 20 tysięcy złotych. O swoich podejrzeniach poinformowała dyrekcję oddziału, a ta policję. Tym sposobem wypłacone wcześniej 12 tysięcy złotych wróciło na konto 73-latki.

Wczoraj, 11.10.br., Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której mieszkanka Ciechocinka nie straciła swoich oszczędności. Były słowa uznania i list gratulacyjny.

W trakcie wczorajszego spotkania szef aleksandrowskich policjantów podkreślał, jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie, że może dojść do przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony