Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant zdobył III miejsce w prestiżowych zawodach Octopus BJJ Cup 4

Data publikacji 11.10.2017

Na wysokim, trzecim stopniu podium uplasował się asp. Michał Kawalec z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w zawodach sztuk walki - Octopus BJJ Cup 4. Policjant wystartował w kategorii Adult białe pasy - 76 kg. Impreza cieszyła się bardzo wysoką frekwencją, wystartowało w nich ponad 500 zawodników.

Brazilijskie ju-jitsu to dyscyplina sportu, która obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej - dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się, bądź pozbawiającej go przytomności.

Wrocławski policjant od dziesięciu lat trenuje krav magę. Natomiast treningi brazylijskiego ju-jitsu rozpoczął kilka miesięcy temu. Młodszy aspirant Michał Kawalec służy w Policji od 7 lat. Jest absolwentem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Dodatkowo policjant jest instruktorem samoobrony, kickboxingu oraz taktyk i technik interwencji. To specjalista z zakresu walk w bliskim kontakcie oraz podejmowania interwencji wobec osób agresywnych.

Obecnie mł. asp. Michał Kawalec pracuje w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zajmuje się zagadnieniem profilaktyki społecznej. Funkcjonariusz jest jednym z pomysłodawców programu prewencyjnego pod nazwą „Bezpieczna kobieta w bezpiecznym otoczeniu” oraz instruktorem samoobrony dla pań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zawodowych.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Wrocławski policjant zdobył III miejsce w prestiżowych zawodach Octopus BJJ Cup 4
  • Wrocławski policjant zdobył III miejsce w prestiżowych zawodach Octopus BJJ Cup 4
  • Wrocławski policjant zdobył III miejsce w prestiżowych zawodach Octopus BJJ Cup 4
Powrót na górę strony