Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego napadu zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Data publikacji 11.10.2017

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat podejrzewanych o rozbój z użyciem broni palnej i noża. Sprawcy w trakcie napadu byli bardzo agresywni, bili i znęcali się nad ofiarami. Mężczyźni podejrzewani są również o wyłudzenie wierzytelności. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W piątek 6 października br. policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego i SPAP w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat. Z informacji, które mieli policjanci wynikało, że mężczyźni mogą posiadać broń palną, ze względów bezpieczeństwa w działania związane z zatrzymaniem włączeni zostali policyjni antyterroryści.

Zatrzymane osoby podejrzewane są o to, że w sierpniu 2015 r. dostały się do jednego z domów jednorodzinnych, sterroryzowały mieszkańców używając broni palnej oraz noża, a następnie ukradły pieniądze i biżuterię. Starty oszacowano na kwotę około 40 tys. zł. W trakcie napadu sprawcy byli bardzo agresywni i brutalni, bili i znęcali się nad mieszkańcami okradanego domu.

Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że podejrzewane osoby mają również związek z wyłudzeniem wierzytelności, do którego doszło w czerwcu tego roku. Mężczyźni w trakcie zatrzymania nie stawiali oporu. Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie usłyszeli zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Gdańsku / ig)

 

Powrót na górę strony