Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życia

Data publikacji 12.10.2017

Przemarzniętą i skrajnie wyczerpaną starszą kobietę, po kilkudziesięciu minutach od ogłoszenia alarmu dla całej jednostki w nocy odnaleźli policjanci wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i przetransportowali na rękach, gdzie w bezpiecznym miejscu zajął się nią Zespół Ratownictwa Medycznego. Z kolei dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej mogileńscy policjanci odnaleźli 29-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Z posiadanych informacji wynikało, że zamierza on popełnić samobójstwo. Mundurowym udało się odnaleźć mężczyznę zanim doszło do tragedii.

Policjanci otrzymali informację, że cierpiąca na zaniki pamięci starsza kobieta wyszła z mieszkania  i nie powróciła do niego. W związku z dużym prawdopodobieństwem udania się zaginionej do lasu na grzyby w pobliżu góry Chełmiec, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie ogródków działkowych oraz kompleksu leśnego w tamtym rejonie.

Była już noc, a temperatura powietrza spadła do kilku stopni. Policjanci wiedzieli, że każda sekunda poszukiwań, to walka o ludzkie życie. Funkcjonariusze głośno nawoływali i czekali na odzew z drugiej strony. Wchodząc ponad kilometr w las z daleka usłyszeli jęki, a chwilę później zobaczyli leżącą w krzakach wyczerpaną kobietę.

79-latka była wyziębiona, miała problemy z ustaniem na nogach i kontakt z nią był utrudniony. Trzej funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i z uwagi na trudne warunki terenowe przetransportowali na rękach do miejsca, gdzie zajęli się nią ratownicy medyczni.

Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim policjantom, wałbrzyskiej grupie GOPR oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Wałbrzychu. Nasze wspólne działania uratowały kolejne ludzkie życie.

***

Wczoraj tj. 11 października br. o 20.30 mogileńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 29-letniego mieszkańca gminy Mogilno. Rodzina poinformowała mundurowych, że mężczyzna wyszedł z domu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Z przekazanych informacji wynikało, że zamierza on popełnić samobójstwo.

W komendzie ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Wsparcia policjantom udzielili strażacy z Mogilna. Łącznie w poszukiwania zaangażowanych było ponad 50 funkcjonariuszy. Po czterech godzinach od zgłoszenia policjanci odnaleźli 29–latka, który ukrywał się niedaleko miejsca zamieszkania. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP Wrocław / KWP Bydgoszcz / mg)

Powrót na górę strony